Sulge
Minu hullult ägedad asjad

Automata

See on just nagu mänguasi ja just nagu päris masin. Vänta, vänta ning lõbus lind-mees liigub edasi-tagasi ja lehvitab tiibu.
Automatad on pika ajalooga masinad ja mänguasjad. Kui uurida, kuidas inimkäest alanud liikumine edasi kandub ja suunda muudab, tulevad kohe pähe ideed, kuidas leiutada veel paremaid masinaid, mis lendaksid õhus nagu linnud ja ujuksid vees nagu kalad.


Magdeburgi poolkerad

Enam kui 350 aastat tagasi tehti Magdeburgi linnas Saksamaal üks uhke katse. Valmistati kaks metallist poolkera, mida sai omavahel kokku panna ja siis õhust tühjaks pumbata. Imestunud pealtvaatajate silme all ei suutnud kaheksa hobust neid lahti tõmmata.
Hullu Teadlase tähtsate asjade kapis on sellised kuulsad, üle 100 aasta vanad poolekerad olemas ja ootavad uut katset. Kui toote kohale vähemalt neli hobust, teeme katse kohe ära!


Rott

Ladina keeles Rattus norvegicus
Hullu Teadlase kabinetis on rändroti kodu!
Rändrotid alustasid rännakut Aasiast üle 500 aasta tagasi ja on praeguseks jõudnud üle terve maailma. Kaks neist on nüüd jõudnud Hullu Teadlase kabinetti. Üks neist on pruuni kasukaga ja teine halli-valgekirju karvkattega. Need targad ja uudishimulikud loomad on Hullule Teadlase sõbrad, kes on tihti valmis suhtlema ka külalistega. Siiski ei tasu oma sõrme puuri pista, sest rott võib seda naksata. Lihtsalt uudishimust!


Tali

Hullu Teadlase kabineti külaliste arvates on tali väga äge asi, sest kõik tahavad ise proovida raskuste ülesvinnamist.
Nööri korduv suunamine üle plokirataste võimaldab vähema jõu rakendamisega tõsta raskeid esemeid. Nii kasutad raskuse ülesvinnamiseks küll vähem jõudu, aga kulutad ka rohkem aega.


Igiliikur ehk perpetum mobile

Igiliikur on äge masin, mida on sajandite vältel proovinud luua sajad leiutajad. Meie igiliikur töötab sama hästi nagu kõik teisedki igiliikurid ja sobib suurepäraselt loodusseaduste kehtivuse mõistmiseks.


Fenakistoskoop

See ajalooline mänguasi on kinematograafia eelkäija. Piludega pappkettal on figuurid. Liikuva ketta igast uuest pilust on kettatagusest peeglist näha uut figuuri. Kuna pilt paistab vaid lühikese hetke vältel, sulanduvad figuurid üheks ja tundub, et kujutis liigub.
Sellise liikumisillusiooni teeb võimalikuks inimese võime säilitada pilti silma võrkkestal nähtavast objektist veidi kauem.